Załóż konto | Zaloguj

Pozostałe nieruchomości w Lubawce

Sprzedam ośrodek wypoczynkowy

Dodane przez Edyta, Czwartek, 08 Maj, 2014  23:23

Opis oferty:

OBIEKT HOTELOWY DO KOMPLETNEGO REMONTU
Z POZWOLENIEM NA ROZBUDOWĘ I PRZEBUDOWĘ

REWELACYJNA CENA TYLKO 650 000.00 zł brutto
1. LOKALIZACJA
Obiekt hotelowy „Modrzew” położony jest w Województwie Dolnośląskim w powiecie kamiennogórskim w gminie Lubawka przy drodze prowadzącej z Lubawki do Chełmska Śląskiego w Lubawce – Podlesie. Gmina Lubawka położona jest w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego na granicy Sudetów Zachodnich i Środkowych. W centralnej części obszaru znajduje się jedno z największych obniżeń w Sudetach – Brama Lubawska. Gmina od południa Sąsiaduje z Republiką Czeską.
Lubawka położona jest przy drodze krajowej nr 5, drogowskazy do Lubawki znaleźć można już w Gdyni czy Poznaniu. Lubawka położona jest na najdogodniejszej trasie z Wrocławia i Poznania w kierunku Pragi. Odległości do większych miast:
- Wrocław – 110km
- Jelenia Góra – 40km
- Karpacz – 36km
- Wałbrzych – 32km
- Legnica – 70km
- Praga – 120km
Podlesie to część miasta Lubawka w której zabudowa ma przede wszystkim charakter mieszkalny jednorodzinny i gospodarczy. W miejscu centralnym miejscowości znajdują się zabudowania kościelne i sam kościół.
2. ATRAKCYJNOŚĆ TURYSTYCZNA
Wokół Lubawki znajdują się tereny znakomicie nadające się do uprawiania narciarstwa, w samym Podlesiu tuż obok obiektu hotelowego znajduje się skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 85 metrze, gdzie ostatnie zawody odbyły się w 2010 roku. W samej Lubawce znajduje się również wyciąg narciarski, który umożliwia narciarzom skorzystanie z trzech tras zjazdowych o długościach 650m, 810m oraz 1560m. Stoki narciarskie położone w okolicy to m.in.:
- Zacler – 9km od Lubawki
- Mlade Buky – 23km
- Janskie Laznie – 27km
- Pec Pod Snezkou – 37km
- Spindleruv Mlyn – 59km
- Mala Upa – 20km
Region ten znany jest nie tylko pod kątem narciarstwa zjazdowego, lecz również stanowi bazę dla narciarzy biegowych.
W sezonie letnim region zaobserwować można rozwój nie tylko turystyki pieszej, ale również turystyki rowerowej oraz konnej.
3. CHARAKTERYSTYKA DZIAŁKI
Obiekt hotelowy usytuowany jest na dwóch działkach o łącznej powierzchni 10399m2 (działka nr 211 pow. 370m2, działka nr 212 pow. 10029m2) z bezpośrednim wjazdem z drogi powiatowej. W planie zagospodarowania przestrzennego teren ten ujęty jest w kategoriach:
- MP – mieszkalnictwo pensjonatowe,
- UT – usługi turystyki: hotele, domy wczasowe, tereny pól biwakowych i namiotowych, atrakcje turystyczne, itp.
- U – usługi ponadpodstawowe, ogólnomiejskie, administracja, handel gastronomia, rzemiosło, itd.
Działka posiada pełne uzbrojenie w zakresie dostawy energii, wody, odbioru ścieków sanitarnych, kanalizacji deszczowej oraz sieci gazowej. Wymagana klasa odporności pożarowej budynku to „C” – budynek niski. Na terenie działki znajduje się nieczynny basen kąpielowy.
4. OPIS OBIEKTU
Obiekt hotelowy składa się z dwóch budynków.
Budynek A jest budynkiem 3 kondygnacyjnym od strony frontowej oraz 2 kondygnacyjnym od strony elewacji parkowej. Frontowa część budynku podpiwniczona. Fundamenty w postaci ław i stóp żelbetowych, ściany wewnętrzne nośne oraz zewnętrzne wykonane tradycyjnie, murowane z cegły ceramicznej. Stropy częściowo z płyt prefabrykowanych żelbetowych na belkach stalowych oraz w postaci stropów gęstożebrowych prefabrykowanych. Belki istniejących stropów wsparte na ścianach nośnych oraz podciągach żelbetowych, podciągi oparte na słupach żelbetowych. Stropodach żelbetowy w postaci płyt na ściankach, dwuspadowy kryty papą. Klatki schodowe żelbetowe, schody płytowe dwubiegowe, w piwnicy schody kamienne.
Budynek A funkcjonalnie stanowi obiekt wczasowy z pokojami mieszkalnymi z umywalkami, zapleczem sanitarnym z WC i natryskami, na parterze stołówka, kuchnia, magazyny, kawiarnia, portiernia i mieszkanie służbowe (biuro), w piwnicy kotłownia. Powierzchnia ogólna budynku A to 1481,4m2, z tego:
- parter – 558,7m2
- I piętro – 554,7m2
- II piętro – 273m2
- piwnice – 95m2
Budynek C to obiekt 3 kondygnacyjny, niepodpiwniczony, wzniesiony technologią tradycyjną. Funkcjonalnie stanowi obiekt wczasowy z pokojami mieszkalnymi, zapleczem sanitarnym z WC i natryskami, na parterze mieszkanie służbowe, magazyn i pralnia. Powierzchnia ogólna budynku C to 259,3m2, z tego:
- parter – 81,3m2
- I piętro – 89m2
- II piętro – 89m2
Na działce znajduje się basen kąpielowy zbudowany w latach 70 przy użyciu konstrukcji żelbetowej monolitycznej. Kubatura obiektu to 873,1m2.
Obiekt daje możliwość stworzenia 40 pokoi 2 osobowych, dwóch sal konferencyjno-bankietowych, restauracji oraz części fitness. Do zagospodarowania również basen zewnętrzny o kubaturze 873,1m3 oraz duża działka 10 399m2 z pięknym parkiem.
Obiekt idealnie nadaje się na:
- hotel, pensjonat, wykorzystujący bardzo korzystne położenie wśród stoków narciarskich zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie. W lato o jego atrakcyjności turystycznej świadczy duża liczba szklaków pieszych, rowerowych, konnych, itd.
- centrum konferencyjno-bankietowe, w okolicy występuje widoczny deficyt miejsc pozwalających na zorganizowanie konferencji, spotkania firmowego czy imprez okolicznościowych.
- dom seniora, dom opieki, duża działka z pięknym parkiem i basenem, spokojna okolica i jednoczesna bliskość do ośrodków miejskich z rozwiniętą opieką medyczną.
Obiekt posiada aktualne pozwolenie na rozbudowę i przebudowę.

Zadaj pytanie poprzez formularz kontaktowy

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Pole musi być dłuższe niż 3 znaki
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 5 znaków
Przepisz kod bezpieczeństwa
kod bezpieczeństwa Przepisz kod bezpieczeństwa Przepisz poprawnie kod
Wyślij kopie tej wiadomości do mnie.
Wyświetleń: 391
  • Promuj ogłoszenie
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń ogłoszenie
Zachowaj bezpieczeństwo podczas transakcji
  • Spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji.
  • Nie płać z góry. Płać osobiście.
  • Nie wysyłaj płatnych sms-ów.
  • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty.
  • Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych.